HL 6. kolo (7.I): FC A.Č.A.B. - M16 AC FC 2:1

Stadion: Hanspaulka

Diváků: 5

Střelci za Ačab: Pepa Gyömber, Mára

Veledůležité klání bylo na pořadu šestého kola, příznačně na Hanspaulce..

Hráči z Čobs stadium museli zabrat, dnes nebylo možné brát cokoliv jeného, než 2 body za výhru. Poprvé v letošní sezóně se mezi tyče postavil Kuba a s jedním hráčem na střídání jsme vsoupili do zápasu hned od první minuty velmi aktivně. Vysoký pressing dělal borcům z M16 převeliké množství starostí, nebyli schopni vyměnit si 3 přihrávky v řadě a ztráceli balóny v nebezpečných prostorech. Šůtér Pepa G. měl dnes na svědomí nejvíc střeleckých pokusů, první 2 mu bravůrně zneškodnil gólman, třetí po rychle rozehraném rohu už zapadl přesně k tyči, 1:0. Minutku poté se po autu dostal míč na hranici malého vápna k Márovi, který ho šajtlí usměrnil přesně, 2:0. Tlak trval, Ajfel patičkou tečoval pokus z hloubi pole jen těsně mimo. Pepa G. pálil tak přesně, že konstrukce rozzvonila samým blahem hned 2x, v neprospěch Ačabu bohužel zazpívala pouze "tyč-tyč-ven". Zvonkohra pokračovala, prozměnu druhý Pepa si svým pokusem zaznamenal další čárku do nepopulárního výčtu tyček. M16 neměli kromě jednoho volného přímého kopu nic, hlavičky po nakpnutých míčích za obranu nedělaly Kubovi sebemenší starosti. Na 3:0 mohl po individuálním průniku zvýšit Hroudis, skvěle chytající branbkář ale jeho ránu lapil.

Napadání neustávalo a šance přicházely dál, FCA chtělo rozhodnout, to se ale né a né podařit. Třetí gól visel ve vzduchu, po přistrčení pálil z half voleje Mára, pavouk v brance hostí zakročil famózně. Fantastická kombinace na jeden dotek skončila u Hroudise, který byl na zadní tyči sám a z centimetru dokázal ve 100% tutovce minout, kulatina mu sklouzla po kopačce a těsne minula odkrytou svatyni. Pepa Černý...střela z první....tyč! A opět, tlak na rozehru a ztráta hostů na vlastní polovině. Gandalf v bráně M16 byl sice solidní kouzelník, ale z  naší produkce v ofenzivní části nebylo nejveseleji. Literární dílo Paličova dcera opět nabíralo na významu, na hřišti běhalo 6 paličových bratrů a ze situace na hřišti tak mohl mít radost maximálně autor tohoto díla, Josef Kajetán Tyl, znamý dramatik, který zrovna o drama v závěru nemohl přijít. Z nešťastně ztraceného autu si naběhl až z vlastní poloviny obránce hostů, který hlavou prodloužil na zadní tyč a útočník uklízel do prázdné. Devět minut před koncem bylo jasné, že se zase budeme strachovat a výsledek, přitom mohlo být dávno rozhodnuto. Nebudu to rozmazávat, přežili jsme 2 dobré šance, které zlikvidoval kvalitním zákrokrem Kuba, poté už naše defenziva nepovolila soupeři nic a zápas tak skončil naším nadmíru zaslouženým vítězstvím, ovšem pouze o gól.