HL 10. kolo (7.K): FC A.Č.A.B. - Periferie United 0:0

09.06.2013 21:11

Stadion: Štěrboholy

Střelci za Ačab: nikdo

Povodně sužují tuto zem a přeložily i náš zápas 9.kola. Takže po nucené pauze minulý týden se náš tým představil v 10.kole na náhradním hřišti ve Štěrboholech proti Periferii a už před zápasem bylo jasné, že to bude těžké utkání. Rozsáhlá marodka ztenčila kádr a na hřišti se sešlo pouhých 6 statečných (Séba - Bůža, Jirka, Šunek, Luky a Ajfel). Zápas začal za vytrvalého deště a na pořádně podmáčeném hřišti, takže práce s balonem byla obtížná pro obě strany a to také dost poznamenalo zápas. Prvních 10 minut patřilo FCA, soupeře jsme zavřeli na jeho půlce, ale šance nepřicházely. Soupeři po tomto časovém úseku přijeli další dva hráči a díky tomu zvedl nejen kvalitu kádru, ale i kvantitu počtu střídajích hráčů na 3. Tato převaha se od půlky prvního poločasu začínala lehce projevovat a vzrůstala celý zápas. I tak ale měl Ačab první vážnější šanci po dlouhém nákopu se za obranou zjevil Ajfel, ale mokrý poskakující balón mu sjel na šajtli a střela minula bránu o pořádný kus. Poté měl pár náznaků soupeř, ale míč vždy buď minul bránu a nebo ho sebral pozorný Séba. Poté opět přišla šance pro žluté, Když přihrávku po lajně dostal Ajfel a prověřil gólmana soupeře, navíc z dorážky minul bránu Šunek. Pak opět převzal iniciativu soupeř, ale do konce poločasu žádný gól nepadl.

Druhá půla začala tak, jak první končila, tedy přebíráním otěží zápasu soupeřem. My jsme se dostávali pod tlak a snažili se jen sem tam o nějaký nákop dopředu. I díky terénu a vytrvalému dešti byla dnes jakákoliv kombinace extrémně obtížná a celé utkání tím ztratilo na fotbalovosti. Sem tam se někdo odhodlal ke střele z dálky (povětšinou hráči Periferie), ale Séba bravůrně vyrážel nepříjemné rány, jen jednou nám zatrnulo, když chytil míč v pádu a po dopadu na zem mu vyklouzl přesně pod nohu soupeře, ten naštěstí pohrdl šancí (i díky svému překvapení z nečekané situace) a poslal míč těsně vedle. Z náznaků šancí Ačabu stojí za zmínku snad jen bodlo Ajfela se kterým si golman poradil a série dlouhých autů, která ovšem nekončila střelbou, ale jen závary ve vápně. Poslední desetiminutovka pak byla zcela ve znamení Periferie a jen nepřesnosti v kombinaci, poctivá obranná hra, skvělý Séba a jeden famózní Jirkův skluz nás ochránili od inkasování. Závěrem bych chtěl poděkovat všem 6 hráčům za odbojované utkání a alespoň jeden bod, který v konečném účtování může být velmi důležitý. Příště nás čeká velmi nepříjemná Parukářka a výhra by nám na 95% zajistila postup do 6.ligy. FORZA FCA!