HL 11. kolo (7.K): Strážci Pomeranče - FC A.Č.A.B. 2:4

25.06.2013 11:00

Stadion: Děkanka

Diváků: 10

Střelci za Ačab: 2xAjfel, Martin, Mára

Poslední kolo sezóny nás zavedlo na Děkanku a k jistotě postupu bez ohledu na výsledek Husté Pěny jsme potřebovali alespoň bod. Zápas začal ve svižném tempu a vyložené šance se střídaly na obou stranách, gól však nepřicházel (ať už kvůli dobrým gólmanům nebo neschopnosti trefit bránu). Až zhruba po 20ti minutách zaskočila naší obranu střílená přihrávka z půlky a útočník soupeře jen lehce balón protečoval mimo Sébův dosah - 0:1 z pohledu FCA. Tento gól nás vybudil a snažili jsme se o vyrovnání, ale štěstí se od nás v posledních zápasech odklonilo a jako již tradičně zvonily tyčky. Až v 28.minutě se konečně zadařilo. Jirka píchl balón ve skrumáži směrem k Ajfelovi a ten se dlouho nerozpakoval a vystřelil. I díky clonícímu Šunkovi gólman nemohl střelu vidět a nestihl zasáhnout - 1:1. Do poločasu už žádný gól nepadl a tak jsme si šli odpočinout za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas byl velmi podobný prvnímu, jen se hra začala čím dál tím víc přiostřovat (především díky neangažovanosti rozhodčích). Opět se hrálo nahoru-dolů a šance střídala šanci a opět bez gólových efektů. Nejvíce se v koncovce trápil Martin který sice hrál opět výborně, ale finální fáze se prostě nedařila. Ale ve stylu přísloví "kdo si počká, ten se dočká", se nakonec zadařilo. Martin si naběhl na Lukyho přetažený roh, zpracoval si balón a vyslal přízemní pumelici, na kterou brankář soupeře nestihl zareagovat - 2:1. Tento gól nás nakopl a chtěli jsme zápas rozhodnout, abychom měli jasný postup. Nedlouho poté přišel poněkud sporný okamžik. Luky skluzem odebral balón soupeři, ale poté trefil i hráče. Soupeř začal protestovat, ale rozhodčí nepískal a my jsme pokračovali ve hře. Šunek poslal balón po lajně, tam se ho zmocnil Ajfel a z velkého úhlu procedil balón na přední tyč - 3:1. Tento okamžik ovšem nesl soupeř velmi nelibě a začal dohrávat souboje a mstít se za tuto "křivdu". A navíc zhruba 7 minut před koncem přišel po několika odrazech šťastný gól a stav byl najednou pouze o gól - 3:2. To ještě více nabudilo soupeře a zápas začínal být poněkud nebezpečný. Pár minut před koncem se Ajfel dostal do brejku a když už se napřahoval ke střele, tak mu hráč soupeře skluzem zajel do kotníku stojné nohy (slovy M.Bosáka: To byla kosa jak od prvorepublikového zemědělce). Hráči Strážců se začali hájit Lukyho zákrokem, který byl ovšem úplně jiný. Naštěstí nedlouho po této situaci jsme z brejku vsítili pojistku a bylo rozhodnuto - 4:2. Pak již jen po pár minutách následoval konečný hvizd, který stvrdil náš postup do 6.ligy. Díky výhře Husté Pěny to je postup dokonce z prvního místa skupiny!

Tímto zápasem naše sezóna skončila a těšíme se na podzim, kdy si poprvé v historii zkusíme "šestku". FORZA FCA!