HL 8. kolo (7.K): FC A.Č.A.B. - Moko 2.FC 7:1

Stadion: Děkanka

Diváků: 3

Střelci za Ačab: 3 Martin, 2 Luky, Mára, Šunek

Osmé kolo nás zavedlo v souboji prvního s posledním na Děkanku.

Deštivé počasí nijak nepřidalo na fotbalovosti tomuto utkání, avšak i přes nepříznivé podmínky jsme se snažili zachovat náš styl. Soupeř vstoupil do utkání odhodlaně a z několika dlouhých autů si vytvořil nějaké ty závary před naší brankou, ale nedokázal z toho nic vytěžit. Po chvíli tak udeřilo na druhé straně, kde se přesně trefil Luky a poslal nás do vedení. Soupeř bojoval a menší hřiště mu vyhovovalo v jeho hře, ve které co nejvíce zahušťoval prostor před svojí svatyní a snažil se silou něco vepředu urvat. V prvním poločase jsme sice měli pár možností vstřelit gól, ovšem celých těchto 30 minut dokonale zastínil moment v samém závěru prvního dějství. Šunek dostal míč do běhu, u kterého byl dříve brankář hostů. Šunek svůj pohyb nedobrzdil a do brankáře narazil, rozhodčí zapískal faul na gólmana, ovšem nepochopitelná reakce jednoho z obránců vyvolala velké emoce. V houštině těl přispěchal k Šunkovi a zezadu mu dal pěstí do hlavy, načež ještě přidal facku a strhla se mela. Jako první na tento moment zareagoval Jirka Princ, který se svým pověstným frézovým během vydal směrem k incidentu, jelikož však Jirka není nějaký rychlík, Kuba ho i s deficitem pohodlně přesprintoval a zasadil protihráči odvetné K.O.! Následovala hromadná strkanice a debata s rozhodčími. Ti vyřešili celou situaci správně a oba hráče vyloučili. První půle byla u konce, FCA vedlo 1:0 a druhý poločas se celý musel dohrávat 4 na 4.

Krátce po jeho rozehrání to už bylo 2:0. Mára dostal na pravou stranu míč a střelou na přední tyč propálil gólmana. Chvíli na to však ještě utkání dostalo mírnou zápletku, když si u rohového praporku počínal nedůrazně Pepa a vybojovaný míč procedil ranou z úhlu za Sébova záda nejmladší hráč soupeře. Séba si pak připsal ještě jeden famózní zákrok, to bylo ale vše. Ve hře 4 na 4 hosté neměli absolutně šanci a FCA začalo pohodlně kombinovat a přidávat góly. Martin dal hattrick, další zásahy přidal Šunek, potažmo Luky. Nejhezčí moment zápasu byl druhý Martinův gól, kdy Mára obešel po pravé straně hráče, skrz vápno poslal míč Martinovi, který naznačil střelu, oklamal 2 hráče soupeře, načež je zase jen nalákal na svojí stahovačku, poté ještě efektně jednoho z nich přehodil a to samé provedl i s bezmocným gólmanem.

FCA si připsalo další body do tabulky a po výhře 7:1 zůstává na první příčce.